2018/01/11 PREDPLATNÉ 2018

Ročné predplatné 2018

 

2018/01/11 Nové číslo 1-2/2018

Prvé tohtoročné číslo v predaji

2016/11/12 Krásy Slovenska elektronicky

Vyskúšajte si elektronickú verziu časopisu

Staršie novinky >

Vyberáme z archívu

Kmetianum a Príroda Turca

v Múzeu Andreja Kmeťa v Martine  Dve historické budovy Slovenského národného múzea (SNM) v Martine, ktoré projektoval jeden z prvých a najvýznamnejších slovenských architektov Michal Milan Harminc, patria v pravom zmysle slova k najvzácnejším národným kultúrnym pamiatkam Martina, ktorý bol od druhej polovice 19. storočia najvýznamnejším kultúrnym centrom Slovenska.   

Už ste boli na ferrate?

Častá otázka, ktorá v posledných rokoch čoraz viac rezonuje hlavne v radoch turistickej verejnosti: Čo je to vlastne  ferrata? V nemčine sa nazýva Klettersteig a v taliančine Via ferrata. Ide o zaistenú turistickú trasu v skalnom a často exponovanom teréne, ktorý by bol bez istiacich prostriedkov pre bežného turistu nepriechodný. Turista sa pri výstupe istí o fixné oceľové laná, ktoré sú na náročnejších ferratách na celej trase. Na výstup využíva rebríky, mostíky, stúpačky, kramle a ďalšie kovové prvky.   

Utajená krása v starožitných hrnčekoch

Vyberme sa za krehkou krásou starých porcelánových hrnčekov. Málokto dnes už vie, čo sa ukrýva za slovami bucláky či mušláky. Pred vyše storočím boli súčasťou domácností a slúžili skôr na ozdobu ako na bežné používanie. V súčasnosti hrnčeky patria medzi klenoty zberateľov. Život je krátky a mali by sme ho prežiť čo najlepšie a venovať sa užitočným činnostiam. Zberateľstvo tejto porcelánovej nádhery patrí dnes medzi zriedkavé vášne.  

Náhodná fotka z galérie

kaplnka-sv-margity-antiochijskej-kopcany.jpg
Galéria: Slovensko
Lokalita: Slovensko
Rok: 2014
Autor: archív, redakcia Krásy Slovenska
Nie ste registrovaný?

Registrujte sa

Výhody registracie

Redakcia časopisu

Adresa: Ľubľanská 2
831 02 Bratislava
Telefón: 0421 254 652 055
Mobil: 0421 918 320 117
Email: info@krasy-slovenska.sk