2020/01/13 Januárové číslo 1-2/2020

Prvé tohtoročné číslo v predaji

2020/01/10 ČITATEĽSKÁ ANKETA

Vyplnenie dotazníku

2019/11/25 NOVÉ KNÍHKUPECTVO

Knihy o Slovensku  
 
 
knihkupect-web.jpg 

Staršie novinky >

Vyberáme z archívu

Životné osudy a dielo Juraja a Ladislava Hudecovcov

V zaujímavých podkrovných priestoroch Späthovej vily v Centre architekta Ladislava Eduarda Hudeca v Banskej Bystrici na Skuteckého ulici 22 je inštalovaná expozícia o živote a diele otca a syna, staviteľa a architekta – dvoch významných osobností, ktorých životné osudy boli verejnosti dlho skryté, za minulého politického režimu aj umelo potláčané do úzadia. Skupinke zanietených a odborne fundovaných ľudí sa podarilo do výslednej mozaiky poskladať čriepky vo forme archívnych záznamov, korešpondencie či projektovej a obrazovej dokumentácie tak, aby mohli byť sprostredkované širokej verejnosti v tejto ucelenej prezentácii. I keď projekt stálej expozície nesie názov Architekt L. E. Hudec Banská Bystrica – Šanghaj, jeho významná časť je venovaná aj Jurajovi Hudecovi. Tá je zaujímavá aj v súvislosti s jeho aktivitami v rámci Uhorského karpatského spolku na rozhraní 19. a 20. storočia. 

Košický vodácky maratón

Popri Medzinárodnom maratóne mieru sa už tradične v prvý októbrový víkend stretávajú nadšenci a vyznávači vodáckeho športu na Košickom vodáckom maratóne a Plavbe troch generácií. Toto vodácke podujatie má už päťdesiat rokov svoje pevné miesto v kalendári turistov a priaznivcov vodnej turistiky 

V spleti ramien Dunaja

Ku koncu zimy som sa zvyčajne tešil na jar, na znovuzrodenie života všetkých živočíchov na zemi. V tom čase sa otvára priestor na predsvadobné a svadobné hry najmä našich operených staviteľov hniezd. Mal som tajný plán – uskutočniť výpravu do spleti ramien Dunaja, ktoré sa prepletajú vedľa hlavného toku od Medveďova po obec Číčov. 

Náhodná fotka z galérie

gaderska-dolina-velka-fatra.jpg
Galéria: Slovensko
Lokalita: Slovensko
Rok: 2014
Autor: archív, redakcia Krásy Slovenska
Nie ste registrovaný?

Registrujte sa

Výhody registracie

Redakcia časopisu

Adresa: Ľubľanská 2
831 02 Bratislava
Telefón: 0421 254 652 055
Mobil: 0421 918 320 117
Email: info@krasy-slovenska.sk