Editoriál

Číslo: 2006/83/11-12 Diskusia: žiadne komentáre
Rubrika: Editoriál Strana: 3
Autor: Daniel Kollár
Autor fotiek: Mário Mana Kolár

Milí čitatelia!

Ani sme sa nenazdali a je tu šieste tohtoročné číslo. Mali sme možnosť do sýtosti si vychutnať nádherné dni babieho leta, ktoré si mnohí z vás (podobne ako aj ja) také dlhé a z hľadiska turistiky žičlivé určite nepamätajú. Keďže sme pripravovali nové číslo, ktoré vás tentoraz zavedie do srdca Slovenska – na Horehronie, užili sme si skutočne prekrásne turistické dni. Navštívili sme aj geografický stred Slovenska, pod ktorým sme sa veľmi dobre cítili napríklad v Chate pod Hrbom. Píšeme o nej podrobnejšie vo vnútri časopisu, v ktorom nájdete aj mnohé zaujímavé prírodné zákutia alebo kultúrno-historické pamiatky Horehronia – regiónu s bohatou minulosťou i prítomnosťou. A o tom všetkom sme sa spolu s našimi spolupracovníkmi pokúsili niečo napísať a priblížiť vám to aj pomocou atraktívneho obrazového materiálu.

Máme za sebou už tri roky práce spojenej s vydávaním časopisu a radi by sme naplnili vaše a naše spoločné vízie o jeho ďalšom napredovaní. Na základe vašich pripomienok a našich predstáv by sme chceli v novom roku priniesť viaceré grafické a čiastočne aj obsahové zmeny. Veríme, že sa vám budú páčiť. Inšpirovali sme sa grafikou minulého obdobia, ktorá má v sebe množstvo vydarených prvkov. Chceli by sme však priniesť aj nové rubriky a pokračovať vo vydávaní špecializovaných príloh pre redakčných predplatiteľov.

Jeseň je pre nás tradične časom veľtrhov. S Krásami Slovenska sme sa nedávno zúčastnili na veľtrhu v Banskej Bystrici a nemeckom Frankfurte. Pred nami je v tomto roku najväčší slovenský knižný veľtrh Bibliotéka 2006. Svoje brány otvorí od 9. do 12. novembra vo výstavnom areáli Incheba v Bratislave. Srdečne vás pozývame do stánku vydavateľstva DAJAMA, kde sa s vami radi stretneme a porozprávame. Prichystali sme zaujímavé sobotné popoludnie, v ktorého rámci sa na veľtrhu uskutoční podujatie 85 rokov časopisu Krásy Slovenska. Pozývame naň všetkých priaznivcov časopisu a osobitne všetkých tých, ktorí v minulosti pracovali v redakcii a redakčnej rade. Časopis Krásy Slovenska budeme prezentovať spolu s významným slovenským vyslancom v Európskej únii Jánom Figeľom, ktorý prevzal záštitu nad celým podujatím. Verím, že sa všetci stretneme v sobotu 11. novembra o 16.00 hod. v hale D.

Rovnako ako minulý rok vás aj tentoraz chceme poprosiť o predplatenie časopisu na rok 2007 formou priložených poštových poukážok cez redakciu. Ak sa vám časopis páči, boli by sme veľmi radi, keby ste si ho predplatili cez redakciu, pretože tento spôsob je pre jeho existenciu najvýhodnejší. Cena v porovnaní s rokom 2006 zostáva rovnaká. Opäť však zvýhodníme predplatiteľov, ktorí si časopis predplatia cez redakciu. Pre nich bude jedno číslo stáť nie 59 Sk, ale len 54 Sk. Okrem toho si každý takýto predplatiteľ môže objednať ľubovoľné knihy z produkcie vydavateľstva DAJAMA so zľavou 40 %. Zároveň ho zaradíme do žrebovania o ďalšie hodnotné ceny a za vernosť a priazeň odmeníme bonusom v podobe 16-stranových vkladaných príloh. Prvá (Hrady) už vyšla a ďalšie (Technické pamiatky a Pripravované lokality na zápis UNESCO) budú súčasťou dvoch najbližších čísel. Vy ostatní, ktorí ešte len uvažujete o predplatení časopisu cez redakciu a predplatné pošlete do konca novembra 2006 (podľa pokynov v čísle 11-12/2006), dostanete začiatkom roku 2007 všetky špecializované prílohy osobitne poštou.

Predplatením cez redakciu a šírením tejto informácie medzi priateľmi a známymi veľmi pomôžete časopisu Krásy Slovenska na ceste za jeho ďalším skvalitnením a zachovaním pre ďalšie generácie!

 

Musíte byť prihláseny na to aby ste mohli pridať komentár!

Nie ste registrovaný?

Registrujte sa

Výhody registracie

Redakcia časopisu

Adresa: Ľubľanská 2
831 02 Bratislava
Telefón: 0421 254 652 055
Mobil: 0421 918 320 117
Email: info@krasy-slovenska.sk